Поради про те, який варто залишати спадок своїм дітям

Насправді це не таке просте питання. Дітей іноді буває багато, отже, і спадкоємців багато. Важко буває вибрати. Може, краще взагалі нічого не залишати? Чи може краще залишити все комусь одному? Важко вирішувати таке питання. Але це не така вже безвихідна ситуація. Тому, думаємо, вам допоможуть ці поради, інформує gazetapo.lviv.ua.

Перша порада, не руйнувати потенціал

Якщо у вас є діти, які потенційно можуть самостійно стати успішними, не варто їм нічого залишати. Суть у тому, що мотивація досягти всього самостійно працює дуже сильно. Людині доводиться працювати, розкривати себе, шукати вихід. Людина може стати кимось більшим у суспільстві, адже досягла чогось важливого.

А чого досягати, коли вже все дали? Так, декого велика спадщина не зупинить. Але багатьох ще як зупинить. Але, насправді, іноді спадщина може допомогти у розкритті потенціалу. Наприклад, людина займається наукою, всі гроші йдуть туди, при цьому вона орендує квартиру. Якщо їй залишиться квартира, то більше грошей піде на науку, що добре. Тому одразу ж дивіться на те, як ваше рішення про спадщину вплине на розкриття потенціалу ваших дітей.

Друга порада, намагайтеся не створювати конфлікту

Спадщина іноді є причиною великого сімейного конфлікту. Деякі люди після конфлікту не спілкуються один з одним до кінця життя. Часто так буває, коли не було заповіту, і людям доводиться сперечатися чи навіть позиватися.

Тут треба вирішувати все по-розумному. Або всім наперед заповідати щось однакове, щоб не було суперечок. Або все віддати, наприклад на благодійність. Тоді їм буде банально нема за що сперечатися. Але, можливо, тоді хтось триматиме на вас образу. Тут уже дивіться самі, як краще вчинити. Головне, щоби це не створювало конфлікту серед ваших рідних людей.

Третя порада, подбайте про важливі для вас речі

Можливо, у вас є якась сімейна реліквія і так далі. Зрозумійте заздалегідь, кому підуть такі важливі речі. Адже буває таке, наприклад, що є старший син, якому, за ідеєю, все подібне має йти. Але раптом йому на це байдуже? Сім'ю не шанує, реліквії не цінує.

У такому разі потрібно знайти іншого спадкоємця для такої речі. Так, навряд чи ви маєте бажання робити так, як не особливо прийнято, але, можливо, це буде найкраще рішення. Тому передавати важливі речі потрібно не тому, кому, за ідеєю, вони повинні дістатись. А тому, хто справді цього вартий. Тому, хто це цінуватиме і передасть це далі по сімейній лінії.

Джерело