Потрібно рятувати, а не ампутувати. Ексрадник міністра охорони здоров’я звернувся до влади

Потрібно рятувати, а не ампутувати. Ексрадник міністра охорони здоров'я звернувся до влади

Сергій Сошинський – ініціатор програми «Врятуй Кінцівку» фото: Вікна-новини

Сошинський закликає владу змінити підхід до порятунку кінцівок військових

Більше половини ампутованих на фронті кінцівок можна було врятувати. Про це в інтерв’ю Євгену Комаровському розповів ініціатор національної програми «Врятуй Кінцівку» Сергій Сошинський.

Будь ласка, читайте текст після реклами

За словами Сошинського, на протезування держава витрачає понад 2,5 млн грн на одну людину. А на збереження кінцівки усього 8 635 грн. Також на протез потрібно чекати, на що поранені часу не мають.

Травмовані воїни стоять у чергах на операції, грошей на які не вистачає, а чекання зменшує вірогідність врятувати функцію рук і ніг. М’язи атрофуються, а нерви втрачають чутливість.

Будь ласка, читайте текст після реклами

Держава не може повноцінно фінансувати порятунок кінцівок, а місцева влада не розуміє, що таке лікування треба дофінансовувати. Коли людина отримує діагноз, їй треба самостійно шукати великі кошти, щоби врятуватися від ампутації.

Сергій Сошинський запевняє: якщо розв’язати проблему збереження кінцівки, то ампутацій стане набагато менше. Врятувати кінцівку набагато вигідніше, ніж її протезувати. Як самому пораненому, так і суспільству, і державі.

Відомо, що закуплені по мінімальним цінам у системі Прозоро протези для онкохворих нормально експлуатуються лише 1,5-2 роки. Потім вони зношуються і їх треба змінювати.

Сошинський наголошує на важливості розгляду цієї проблеми та забезпеченні ефективного лікування для поранених військових та громадян, які стали жертвами російської агресії.

Будь ласка, читайте текст після реклами

Зазначимо, Сергій Сошинський – український громадський діяч у галузі медицини та президент Міжнародного благодійного фонду «Здоров’я українського народу». Він є ініціатором національної програми «Врятуй Кінцівку».

За даними експертів, очікувана кількість людей з ампутованими кінцівками становить вражаючу цифру – від 17 000 до 22 600. Програма покликана цю цифру знизити.

Місія нацпрограми «Врятуй Кінцівку» – запобігти Україні стати країною ампутантів та інвалідів. У рамках програми планується провести від 15 тисяч до 40 тисяч операцій протягом одного-трьох років. Вартість врятованої кінцівки становить, в середньому, 45 721 грн і національна програма ці витрати дофінансовує.

Читайте також: Міністерка соціальної політики роз’яснила, як безоплатно отримати протез в Україні
Джерело