Повідомлено про підозру російському радіоведучому, який закликав до агресивного ведення війни | Кримінал Вінничини

За процесуального керівництва Вінницької обласної прокуратури повідомлено про підозру громадянину рф, ведучому російської радіостанції «Говорит москва».

Йому інкриміновано публічні заклики до зміни державних меж та устрою України, поєднаних з розпалюванням національної ворожнечі, а також публічні заклики до агресивної війни.

За даними слідства, радіоведучий, маючи прямий доступ до численної аудиторії, пропагує російську ідеологію та діє на шкоду національній безпеці України.

24 лютого 2022 року у день повномасштабного російського вторгнення на територію нашої держави підозрюваний в радіоетері із посиланням на офіційне звернення президента рф закликав військовослужбовців ЗСУ «сложить оружие» та «покинуть свои места дислокации» для того, щоб «освободить Украину от людей, которые её захватили».

Також у своєму телеграм-каналі він публікує дописи й відеоматеріали із запереченням існування України як держави, застосовуючи мовні звороти негативної й зневажливої конотації.

Такі меседжі посилюють в аудиторії вороже ставлення до України, її громадян та владних структур, а також переконують людей у доцільності ведення росією агресивної політики щодо України.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюють слідчі Управління СБУ у Вінницькій області.

За матеріалами Вінницької обласної прокуратури

Джерело