Рада переспрямувала “військовий” ПДФО з місцевих бюджетів до державного

Фото: Telegram / Ярослав Железняк Рада прийняла закон про перерозподіл “військового” ПДФО

Нардепи ухвалили законопроєкт про вилучення з місцевих бюджетів надходжень від податку на доходи фізичних осіб, одержані військовослужбовцями, поліцією й особами рядового і начальницького складу.

Верховна Рада в середу, 8 листопада, ухвалила 253 голосами закон №10037 щодо переспрямування так званого військового податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) з місцевих бюджетів до державного, щоб спрямувати ці кошти переважно на закупівлю дронів й озброєння. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль у Telegram.

“Це дозволить у 2024 році додатково направити на ці потреби 96 млрд гривень. 45% цієї суми піде на безпілотники та морські дрони. Ще 45% на розвиток нашого оборонно-промислового комплексу. 10% автоматично розподіляться між військовими частинами відповідно до сплаченого ПДФО”, – зазначив глава Кабінету міністрів.

За словами Шмигаля, уряд і далі допомагатиме регіонам. “Місцеві бюджети у 2024 році все одно отримають від податку на доходи фізосіб більше, ніж вони отримували у 2021 році. В регіони буде спрямовано додаткові 62 млрд гривень порівняно з 2021 роком. Це дозволить громадам закривати всі необхідні та першочергові потреби”, – додав прем’єр. 
Голова бюджетного комітету ВР Роксолана Підласа зазначила, що з 1 жовтня по 31 грудня 2023 року “військове ПДФО” спрямовується до державного бюджету в пропорції 50% на 50%: Державна служба спеціального зв’язку на дрони (13 млрд гривень) і Міноборони на закупівлю артилерійських систем (13 млрд гривень).   Крім того, з 1 січня і до 31 грудня року, в якому припинено чи скасовано воєнний стан, “військове ПДФО” розподіляється в таких пропорціях:   45% – Державна служба спеціального зв’язку на дрони (прогноз 43 млрд гривень) 45% – Мінстратегпром для розгортання виробництва боєприпасів та зброї (43 млрд гривень) 10% – розпорядникам сектору безпеки і оборони для автоматичного розподілу між військовими частинами пропорційно відповідно до сплаченого ПДФО (близько 10 млрд гривень).
  Також з 1 січня на військові потреби піде акциз (окрім місцевої частини 13,44%), який йшов у Дорожній фонд.   За даними Мінфіну, ресурс від ПДФО з військових у 2024 році становитиме 96,3 млрд гривень.

Нагадаємо, 20 вересня Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт про перенаправлення податку на доходи військових із місцевих бюджетів до державного бюджету.    Парламент не зміг ухвалити цей проєкт у другому читанні 17 жовтня через неоднозначне ставлення депутатів та направив документ на повторне друге читання.
Наскільки реально виконати проєкт бюджету на наступний рік

Джерело