Рада скасувала мораторій на проведення податкових перевірок

Фото: pixabay.com Рада ухвалила закон про відновлення податкових перевірок

Перевірки під час дії воєнного стану проводитимуться виключно за наявності безпечних умов для їх проведення.

Верховна Рада схвалила скасування мораторію на проведення податкових перевірок. Про це повідомила пресслужба Міністерства фінансів у четвер, 9 листопада.

“Верховна Рада підтримала в цілому зміни до Податкового кодексу України та Закону України Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування щодо скасування мораторію на проведення податкових перевірок”, – йдеться у повідомленні.   Зокрема, до плану-графіка проведення документальних планових перевірок у період з 1 грудня 2023 року по 31 грудня 2024 року можуть включатись лише:  

 • платники податків, які здійснюють/здійснювали діяльність у сфері виробництва та/або реалізації підакцизної продукції;
 • платники податків, які здійснюють/здійснювали діяльність у сфері організації та проведення азартних ігор в Україні (гральний бізнес);
 • платники податків, які надають/надавали фінансові, платіжні послуги;
 • нерезиденти, які здійснюють/здійснювали в Україні діяльність через відокремлені підрозділи, у тому числі постійні представництва та/або відокремлені підрозділи, у т.ч. постійні представництва нерезидента, які відповідають одному із визначених законом критеріїв;
 • інші платники податків, які на основі показників, сформованих за підсумками 2021 календарного року, відповідають одному із визначених законом критеріїв.
   

Водночас законопроєкт залишає ряд випадків, коли податкові перевірки не проводитимуться та встановлює певні особливості відбору платників податків для проведення планових перевірок.   З 1 грудня 2023 року діятиме мораторій на:  

 • проведення документальних перевірок платників єдиного податку І та ІІ груп – до 1 грудня 2024 року;
 • проведення документальних перевірок платників податків, податковою адресою є тимчасово окуповані території та території активних/можливих бойових дій (крім певних виключень);
 • проведення фактичних перевірок за місцезнаходженням об’єктів оподаткування чи об’єктів, пов’язаних з оподаткуванням, які розташовані на тимчасово окупованих територіях України та територіях активних/можливих бойових дій (крім певних виключень).
   

Перевірки під час дії воєнного стану проводитимуться виключно за наявності безпечних умов для їх проведення.
  Раніше повідомлялося, що український бізнес погіршив індекс сподівань ділової активності. Тепер він нижче за нейтральний рівень (50 пунктів).

Рада переспрямувала “військовий” ПДФО з місцевих бюджетів до державного 

Джерело