У Києві відбувся дводенний семінар Recover together, який був організований задля фахової дискусії щодо психологічних аспектів роботи мультидисциплінарних реабілітаційних команд та їх взаємодії з військовослужбовцями.
На заході були присутні близько 180 учасників, серед яких — 30 топових спікерів з України, Ізраїлю, Німеччини й США.
Практичним досвідом із колегами ділилися, зокрема, Василь Стрілка, генеральний директор Директорату високотехнологічної медичної допомоги та інновацій МОЗ України; Ксенія Возніцина, директорка державного закладу «Центр психічного здоров’я та реабілітації ветеранів „Лісова поляна МОЗ України“»; Юлія (Тайра) Паєвська, парамедикиня, волонтерка, ЗСУ; Імке Хансен, докторка філософських наук, травмотерапевтка (Німеччина).
— Психологічна підтримка важлива не лише для фізичного, але й для психічного відновлення. Вона сприяє поліпшенню соціальної адаптації та підвищенню загальної якості життя наших захисників і захисниць України. Враховуючи труднощі, з якими вони стикаються під час служби, психологічна підтримка стає важливим елементом процесу реабілітації, сприяючи їхньому фізичному та психічному одужанню, — зазначив завідувач київського відділення Recovery Ростислав Андрусенко.
Водночас фахівці заходу акцентували на важливості психологічної підтримки не тільки пацієнтів, а і їхніх рідних, і спеціалістів медичної галузі.
— Такі заходи дуже важливо організовувати, тому що вони спрямовані на поширення досвіду фахівців з реабілітації саме для військових. Хоч у нас війна триває вже більше ніж 9 років, але нам є над чим працювати у цій галузі та покращувати цю систему. Я вже помічаю, як рівень довіри до психологів зростає і це абсолютний успіх. Головне, щоб у нашого суспільства зароджувалася емпатія до наших військових та велика вдячність за те, що вони роблять, — розповідає практична психологиня Лілія Дегтерьова.
Проєкт Recovery передбачає розвиток професійної спільноти, саме тому вже вп’яте проводить освітню подію, яка дає можливість фахівцям здобути нові знання й обмінятися досвідом.
Водночас у рамках освітніх заходів проєкт звертає особливу увагу на психологічні аспекти взаємодії медиків із військовиками та членами їхніх родин — аби впевнитися, що час, проведений у реабілітаційному центрі, корисний не лише фізично, а й психологічно. На сьогодні понад 300 лікарів уже взяли участь у різноманітних подіях, спрямованих на підвищення кваліфікації.
Тетяна Головатюк
Кореспондент АрміяInform
Залиште відповідь