Робота ретушером: як розпочати діяльність і особливості професії

Робота ретушером: як розпочати діяльність і особливості професії

Людина, яка обрала професію ретушера, займається обробкою фотографій та інших зображень (вирівнює баланс кольорів, виправляє фон та інші недоліки зображення). Працювати за цим напрямком можна як в офісі, так і з дому. Гонорар такого фахівця становить від 1 до 500 $ за обробку одного зображення. Для пошуку вакансій найкраще скористатися вільними інтернет-ресурсами для пошуку роботи, інформує gazetapo.lviv.ua.

Завітайте на hh.ua, щоб знайти цікаву для себе вакансію «ретушер» і розпочати бажану кар'єру.

Що потрібно для початку роботи

Якщо у вас є бажання та мотивація працювати за цим фахом, але не вистачає досвіду, необхідно напрацювати відповідні професії навички:

 • Пройти курси й отримати диплом, що засвідчить вміння працювати з графічними програмами (Lightroom, Photoshop та інші), або пройти навчання з графічного дизайну.
 • Зайнятися вивченням книжок із живопису, малювання, щоб отримати уявлення, як створюються об'ємні зображення, яким чином обирають форму, опанувати базові положення колористики. Це потрібно, щоб відредаговані фотографії подобалися людям.
 • Вивчити правила світлотіні: як об'єкти утворюють тінь та якими чином світло відбивається на цих об'єктах. Якщо дотримуватися цих правил, зображення виглядатиме реалістично.
 • Опанувати техніки нанесення макіяжу, щоб уміло працювати з портретними фотографіями.
 • Придбати стаціонарний комп'ютер або ноутбук, які дадуть змогу працювати в програмах для графічного дизайну. Екран найкраще обирати з широкою діагоналлю та IPS-матрицею, вона реалістично передає кольори.
 • Навчитися розрізняти жанри, які використовуються в редагуванні фотографій та зображень, їх особливості (бьюті, арт, документалістика тощо).

  Робота ретушером з власного дому

  Не завжди компанії запрошують фахівця у свій штат, поширена практика ― пошук фрілансерів. Найкраще претендувати на таку позицію з власним портфоліо (обов'язково майте зображення до та після обробки), супровідним листом та грамотно складеним резюме (ваші сильні сторони, що ви вмієте, список дипломів, чому вас мають обрати на цю позицію).

  Ретушери потрібні:

 • Фотостудіям та фотоательє: початківці розпочинають з цієї сфери, оскільки професійним фотографам часто потрібні помічники, коли не вистачає часу, а кількість замовлень зростає.
 • Рекламним агентствам та в студії веб-дизайну тощо. Всі фото проходять обробку, щоб виглядати привабливо й виконувати маркетингову функцію. У деяких випадках наймають працівників у офіс.
 • Інтернет-магазинам. Їм потрібна людина для обробки фотографій товарних позицій.
 • Фотостокам і т. д.

  До обробки фотографій вдаються всюди, тому досвідченим фахівцям замовлень не бракуватиме, потрібне лише бажання розвиватися в обраному напрямку.

Джерело