Що робити, якщо ви працюєте у токсичному колективі

Токсичний колектив — велика проблема для особистості і перешкода у роботі. Однак психологи запевняють, що не варто поспішати змінювати місце роботи, адже існують методи, які покликані допомогти впоратися з негативом на робочому місці. Ми вирішили з'ясувати, як вибудувати спілкування таким чином, щоб колектив не впливав на ваші професійні досягнення, інформує gazetapo.lviv.ua.

Менше спілкування

Кращий спосіб уникнути негативу — обмежити його надходження. Якщо ви проводите більшу частину часу з токсичною людиною, нічого дивного, що ви втрачаєте енергію. Спробуйте виділяти на такого колегу мінімальну обов'язкову кількість часу для вирішення робочих питань. У інший час максимально обмежте контакт.

Більше гумору

Зазвичай, людина, яка здатна іронізувати як над іншими, так і над собою, рідко має багато ворогів. Але лише у тому випадку, якщо ви робите це по-доброму. Серйозність і відповідна агресія лише погіршать ваше становище, а тому намагайтеся до будь-якої негативної ситуації ставитися трохи простіше, тим самим знімаючи напругу.

Не переходьте межу

Часто трапляється таке, що токсичний колега не може залишити вас у спокої навіть після роботи. Таке трапляється, якщо ви підпускаєте людину занадто близько, даючи їй доступ у своє життя. Це дає їй привід у деяких ситуаціях переходити на особистості, чого ви допускати не повинні. Намагайтеся зробити відносини максимально формальними з такою людиною, адже чим більшою буде дистанція між вами, тим складніше буде вас "зачепити".

Не кидайтеся звинуваченнями

Коли справа стосується відкритого конфлікту, дуже хочеться висловити усе, що ви думаєте про людину. Але при цьому важливо розуміти, що ваші звинувачення лише "підкинуть дров" у полум'я ненависті до вас. Намагайтеся висловлювати невдоволення через "я-фрази". Припустимо: "Мені не подобається тон, у якому ви зі мною спілкуєтеся", "Я не збираюся дозволяти вам переходити на особистості" і т. д. Зазвичай, такий спосіб діє протверезно, але лише у тому разі, якщо людина адекватна.

Джерело