Сплачував мільйонні податки терористам – судитимуть директора ливарного заводу з Донеччини | Кримінал Вінничини

За процесуального керівництва Вінницької обласної прокуратури повідомлено про підозру генеральному директору ТОВ «Завод «Ремкомунелектротранс» з міста Макіївка на Донеччині. 

Йому інкриміновано фінансування тероризму за попередньою змовою групою осіб.

За даними слідства, після тимчасової окупації терористичною організацією «днр» і збройними формуваннями рф частини регіону у 2014 році було захоплено українські підприємства, у тому числі ливарний завод.

Загарбники перереєстрували підприємство як власність окупаційної влади у так званому «департаменте государственной регистрации минисрерства доходов и зборов днр» та призначили гендиректора.

На цій посаді підозрюваний провадив господарську діяльність з державою-агресором. Продавав ливарну продукцію як підприємствам в рф, так і суб’єктам господарювання, зареєстрованим на території України.

Слідством встановлено, що впродовж 2017-2022 років товариство сплатило до бюджету так званої «днр» податків на 36,7 млн російських рублів, що становить 14 млн грн. Цим здійснило матеріальне забезпечення та фінансування терористичної організації. 

У 2019 році чоловік виїхав на підконтрольну Україні територію, але мав вплив на підприємство. 

Наразі гендиректора ливарного заводу затримано та обрано йому запобіжний захід у виді тримання під вартою без альтернативи внесення застави.

У кримінальному провадженні проводиться всебічне дослідження обставин кримінального правопорушення.

За матеріалами Вінницької обласної прокуратури

Джерело