Справу Роттердам+ розгляне апеляційна колегія ВАКС – ЗМІ

Фото: КП в Україні Формула Роттердам+ була скасована 23 серпня 2018 року

Апеляцію прокурора розглядатимуть судді Дмитро Михайленко, Микола Глотов та Даниїла Чорненька.

Суд поновить розгляд справи Роттердам+ згідно апеляції прокурора. Про це повідомила газета Закон і Бізнес  у середу, 25 жовтня.

“В апеляційній палаті Вищого антикорупційного суду здійснено авторозподіл резонансної справи Роттердам+, яка була закрита колегію суддів першої інстанції”, – йдеться у повідомленні.

Згідно з протоколом авторозподілу, апеляцію прокурора у справі №991/2364/23 розглядатимуть судді Дмитро Михайленко, Микола Глотов та Даниїла Чорненька.

Видання нагадує, що у першій інстанції цю справу розглядала колегія ВАКС у складі Інни Білоус, Сергія Бондара і Віктора Ногачевського. На початку жовтня ця колегія приняла рішення про закриття справи Роттердам+. Це сталося вже у п’ятий раз. При цьому, Ногачевський виклав окрему думку.

“Як відомо зі ЗМІ, В. Ногачевський є кумом Д. Михайленка, оскільки останній хрестив його доньку. Тож у цій справі, ймовірно, слід очікувати відводів чи самовідводів. Відповідно, це не остаточний склад колегії, й можна очікувати нового авторозподілу”, – прогнозує газета.

Нагадаємо, розслідування справи Роттердам+ тривало майже шість років – з березня 2017 року. За цей час прокуратура чотири рази закривала справу за відсутності складу злочину і чотири рази поновлювала розслідування.

Формула Роттердам+ була запроваджена 3 березня 2017 року. Згідно з постановою НКРЕКУ, у ціну електроенергії закладалася вартість вугілля, виходячи з котирувань індексу API2 європейського хаба ARA (Амстердам – Роттердам – Антверпен) + витрати на транспортування в Україну. Отож, у тарифі встановлювалася рівна ціна на енергетичне вугілля українського та іноземного походження. Формула була скасована 23 серпня 2018 року.

Джерело