Ціни на нафту завершили тиждень суттєвим зниженням

Фото: Getty Images Видобуток нафти в американській Каліфорнії

За тиждень марка Brent подешевшала на 4,9%, а WTI – на 5,6%. Це найбільше тижневе падіння з лютого.

Світові ціни на нафту помірно знижуються в п’ятницю, але завершують тиждень суттєвим падінням. Про це свідчать результати торгів 3 травня.

Так, липневі ф’ючерси на сорт нафти Brent подешевшали на лондонській біржі ICE Futures на $0,40 (0,48%), до $83,27 за барель. У четвер ця марка подорожчала на $0,23 (0,3%), до $83,67 за барель.

Червневі ф’ючерси на нафту WTI впали на електронних торгах Нью-Йоркської товарної біржі NYMEX на $0,48 (0,61%), до $78,47 за барель. За попередню сесію контракт подешевшав на $0,05 (0,1%), до $78,95 за барель.

З початку поточного тижня марка Brent подешевшала на 4,9%, а WTI – на 5,6%. Ціни на нафту досягли найбільшого тижневого падіння з лютого.

Падіння нафтового ринку посилює очікування експертів, що країни ОПЕК+ і далі обмежуватимуть видобуток. Більшість трейдерів та аналітиків, опитаних агентством Bloomberg, очікують, що країни альянсу, які дотримуються добровільного обмеження видобутку, продовжать чинні заходи до кінця поточного року.

Сьогодні головною подією для світових ринків стане публікація квітневих даних щодо ринку праці США, які можуть вплинути на думку Федеральної резервної системи щодо подальшої зміни ключових процентних ставок.

Опитані Trading Economics аналітики в середньому очікують, що безробіття в Штатах у квітні залишилося на рівні 3,8%, а кількість робочих місць в економіці країни минулого місяця збільшилася на 243 тисячі після підйому на 303 тисячі місяцем раніше.

Раніше на поточному тижні ціни на “чорне золото” впали до мінімуму за два місяці через через різке зростання запасів в США. Крім того, премія на нафту за геополітичний ризик поступово сходить нанівець завдяки сподіванням на перемир’я між Ізраїлем та ХАМАС.

Джерело