У феросплавній галузі назвали наслідки від можливого підвищення тарифів УЗ

Фото: Укрзалізниця Підвищення тарифів не допоможе УЗ заробляти більше, вважають металурги

Підвищення тарифів на перевезення не дасть Укрзалізниці збільшення вантажопотоку, прогнозують у профільній асоціації.

Можливе підвищення тарифів на вантажні перевезення з боку Укрзалізниці (УЗ) фактично доб’є феросплавну галузь, яка і так перебуває у стагнації під час війни. Про це сказав виконавчий директор Української асоціації виробників феросплавів (УкрФА) Сергій Кудрявцев у середу, 1 листопада.

“Для нашої галузі всі ці рішення щодо підвищення дуже важкі. Тому ми йдемо в простій з 1 листопада – у зв’язку з цінами на електрику, тарифами та з ударами по Нікополю. Наскільки ми зможемо вийти на роботу в січні – поки що невідомо”, – заявив Кудрявцев.

На його думку, підвищення тарифів на перевезення не дасть Укрзалізниці збільшення вантажопотоку. Але воно може добити феросплавну галузь, яка зараз перебуває у кризі.

“Укрзалізниці потрібні гроші, але нам вони також потрібні. Нині ринок йде вниз. Відбувається обстріл, зростає вартість електроенергії. І підвищення тарифу на перевезення галузь просто доб’є”, – резюмував Кудрявцев.

Нагадаємо, нещодавно з’явилася інформація про намір Укрзалізниці збільшити тарифи на вантажні перевезення на 20%. У липні 2022 року компанія вже підвищувала тарифи на 70% – це призвело до зростання собівартості української продукції та скорочення обсягів виробництва підприємств навіть в умовах, коли експортери не мають альтернативних шляхів.

У свою чергу бізнес попередив Укрзалізницю про наслідки можливого підвищення тарифів, хоча раніше в компанії обіцяли не робити цього у 2023 році.

Джерело