У ЄС назвали умови для виділення траншу Україні

Фото: Getty Images Брюссель висунув вимоги Києву для останнього траншу у 2023 році

Наразі завершується оцінка невиконаних умов, які взяла на себе Україна до кінця поточного року.

Єврокомісія очікує виконання умов щодо Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) і добору суддів для виділення Україні 1,5 млрд фінансової допомоги в грудні. Про це сказав керівник торговельно-економічноговідділу представництва ЄС в Україні Альберто Фернандес-Дієс, повідомляє Інтерфакс-Україна у середу, 29 листопада.

“Примітно, що найважливіші з них належать до сфери верховенства права. Деякими прикладами є посилення САП, а також зміни у доборі суддів в Україні”, – сказав він під час презентації пілотного моніторингу виконання Україною програм МВФ і ЄС консорціумом RRR4U в Києві.

Як уточнили представники консорціуму, щодо добору суддів і САП ідеться про прийняття схвалених 21 листопада в першому читанні законопроєктів: №10140-д із поправками до закону “Про судоустрій і статус суддів” і деякі законодавчі акти щодо удосконалення процедур суддівської кар’єри та №10060 про підвищення інституційної незалежності САП.

Окрім цього, необхідно ухвалити законопроєкт про криміналізацію контрабанди №5420, який було схвалено в першому читанні в середині липня цього року.

“Отже, ми розглядаємо макрофінансову допомогу не тільки як інструмент, що допоможе Україні впоратися з труднощами платіжного балансу, з якими вона стикається, а й як спосіб заохочення та стимулювання реформ, що стали актуальнішими відтоді, як Україна стала країною-кандидатом минулого року”, – зазначив Фернандес-Дієс.

Він наголосив, що такий самий принцип прив’язки фінансування до умов буде реалізовано і в програмі Ukraine Facility обсягом 50 млрд євро на 2024-2027 роки, яку наразі готують, і ці умови буде зафіксовано в так званому Плані України, який нині обговорюють із цілою групою міністерств України.

Нагадаємо, тиждень тому Україна отримала від Євросоюзу 1,5 млрд євро. Загалом у поточному році загальна бюджетна підтримка нашої держави з боку ЄС вже становить понад 16,5 млрд євро.

Джерело