У ЄС виключили переговори з Росією щодо газу

Фото: Getty Images Кадрі Сімсон не вважає за потрібне продовжувати транзитну угоду

Європейські чиновники вживатимуть необхідних заходів для повного позбавлення від російського газу.

Єврокомісія не планує приймати участь у будь-яких контактах з Росією для продовження транзиту російського газу до країн Європи через українську ГТС. Про це сказала єврокомісарка з питань енергетики Кадрі Сімсон, повідомив Укрінформ у понеділок, 4 березня.

“Я була дуже чіткою у цьому та донесла це послання до наших українських партнерів, що Європейська комісія не буде долучатися до переговорів з Росією, як робила це п’ять років тому, коли була погоджена тристороння угода з транзиту газу. Навпаки, відповідно до нашого плану RePowerUE, ми маємо позбутися російського газу найпізніше до 2027 року”, – заявила вона перед початком зустрічі Ради міністрів ЄС з питань енергетики

За словами Сімсон, Єврокомісія інтенсивно працює, щоб надати країнами альтернативні шляхи постачання та альтернативних постачальників, і водночас – для підтримки України, для її кращої інтеграції в енергетичний ринок ЄС.

Раніше ЗМІ повідомили, ЄС не продовжить угоду з Росією про транзит газу через Україну. Дія документу закінчиться наприкінці 2024 року.

Також повідомлялося, що українські газосховища та ГТС пройдуть тест на надійність в умовах можливого припинення транзиту газу з Росії.

Джерело