У Єврокомісії оцінили розвиток зеленої енергетики в Україні

Фото: ДТЕК Єврокомісія високо оцінила розвиток зеленої енергетики в Україні

Україна може бути суперсилою Європи у відновлювальній енергетиці, наголосив віцепрезидент Єврокомісії.

  Віцепрезидент Європейської комісії Марош Шефчович високо оцінив розвиток зеленої енергетики в Україні та окремо відзначив внесок ДТЕК у забезпечення зеленого переходу. Про це він заявив під час панельної дискусії на Кліматичному саміті ООН COP28.   “Я часто бував в Україні до початку війни і я казав вам, що ви можете бути суперсилою Європи. Ви можете бути суперсилою Європи у відновлювальній енергетиці, зеленому водні. Це тому, що ви маєте всі необхідні складові у вашій країні, щоб стати дуже важливим гравцем у галузі технологій, що орієнтуються на майбутнє”, – сказав Шефчович.     Генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко подякував віцепрезиденту ЄК за визнання внеску ДТЕК у забезпечення зеленого переходу в контексті будівництва Тилігульської ВЕС. 
Нагадаємо, 4 грудня на кліматичній конференції ООН COP28 в Дубаї група ДТЕК і компанія Vestas підписали меморандум, який передбачає завершення будівництва найбільшої у Східній Європі вітрової електростанції – Тилігульської ВЕС у Миколаївській області.   Загальний обсяг інвестицій у проєкт перевищують 650 млн євро, а встановлена потужність станції становитиме 500 МВт.

Першу чергу Тилігульської ВЕС у Миколаївській області з 19 турбінами потужністю 114 МВт було введено в експлуатацію у травні 2023 року. 

Джерело