У Львові запрацював реабілітаційний центр для поранених військових

У Львові для поранених військовослужбовців на території лікарні святого Луки запрацював інноваційний реабілітаційний центр національної мережі Recovery. 

Центр оснащено надсучасним обладнанням і облаштовано з урахуванням вимог інклюзивності приміщень — це просторі коридори та спеціально облаштовані санітарно-гігієнічні зони для маломобільних пацієнтів. Завдяки проєкту Recovery поранені українські військовослужбовці зможуть відновлюватися за найвищими світовими стандартами.

На першому поверсі центру створено лікувально-реабілітаційну базу. Зокрема, великий зал фізичної реабілітації та кабінет апаратної фізіотерапії. Сучасне обладнання з віртуальною реальністю забезпечує зворотний зв’язок із пацієнтом. Крім того, облаштовано кабінети ерготерапії, індивідуальної фізичної терапії, асистивних технологій тощо.

Із захисниками працює мультидисциплінарна команда фахівців. Залежно від потреб кожного пораненого заняття проводять за індивідуальною програмою — лікарі фізичної реабілітаційної медицини, фізичні терапевти, ерготерапевти, психологи, терапевти мови й мовлення та інші спеціалісти. 

— Наші фахівці є потужною мультидисциплінарною командою, яка пройшла висококваліфіковану підготовку й має у своєму робочому арсеналі надсучасне устаткування. Так, наприклад, завдяки VR-технологіям та комп’ютеризованому обладнанню наші пацієнти можуть якісно та швидко відновити втрачені функції, — зазначає директор лікарні Василь Трунквальтер.

Усі кімнати забезпечено багатофункціональними ліжками з електроприводом і відповідними меблями для зручного перебування пацієнтів. Понад 1000 захисників і захисниць упродовж року зможуть отримати тут допомогу з відновлення.

Наразі такі інноваційні центри працюють у Львові, Вінниці, Києві, Одесі та Дніпрі. Передбачається, що до кінця року такі центри відкриються в Рівненській, Хмельницькій та Дніпропетровській областях.

Підготувала Тетяна Головатюк

Джерело