У Міноборони розповіли, скільки коштує утримання одного військовослужбовця

У 2024 році утримання одного українського воїна обходиться Україні в 1,2 мільйона гривень на рік.

Про це повідомив заступник Міністра оборони Юрій Джигир в інтервʼю Bloomberg.

За словами Юрія Джигира, це орієнтовна сума, яка не включає витрати на зброю.

Щодо оборонного бюджету, Юрій Джигир сказав, що витрати на мобілізаційну кампанію залежатимуть від щомісячних обсягів призову та рішень про ротацію.

Юрій Джигир заявив, що нова система закупівель допомогла «ліквідувати корупційні ризики». «Вторгнення росії висвітлило низку конкретних корупційних ризиків у відомстві», — зазначив він.

За словами Юрій Джигира, перевірка призвела до створення «двоступеневого механізму» закупівель у Міністерстві оборони: відомство визначає політику закупівель, контролює і перевіряє якість, в той час як дві державні компанії здійснюють нагляд за закупівлями, намагаючись зменшити потенційні ризики.

Міністерство також співпрацює з американськими колегами в рамках зусиль, спрямованих на усунення занепокоєння щодо того, як українські війська зберігають і використовують західні боєприпаси.

Юрій Джигир повідомив, що відбулося вже шість спільних інспекцій на військових об’єктах, які вивчали, як зберігаються певні види озброєнь.

«Процес триває, це вже стало рутиною. Механізм працює», — сказав він.

Раніше в інтервʼю АрміяInform Юрій Джигир повідомив, що виплати військовослужбовцям у 2024 році складають 70% бюджету Міністерства оборони України. Ще 20% йде на закупівлю військової техніки та озброєння для Збройних Сил України.

Джерело