У МЗС відбулася зустріч з Парламентською делегацією ОБСЄ: обговорили Формулу миру

Заступниця міністра закордонних справ України Ірина Боровець провела зустріч з делегацією високого рівня Парламентської асамблеї (ПА) ОБСЄ, яку очолила президентка Асамблеї Піа Каума.

Про це повідомляє Міністерство закордонних справ України, передає АрміяInform.

Ірина Боровець відзначила важливість парламентської дипломатії в рамках ОБСЄ та висловила вдячність Пії Каумі за рішучу підтримку суверенітету та територіальної цілісності України в умовах триваючої збройної агресії РФ проти України.

Крім цього, заступниця міністра висловила сподівання, що Асамблея має достатньо інструментів та засобів у сприянні імплементації української Формули миру, ініційованої Президентом України Володимиром Зеленським.

Ірина Боровець підкреслила пріоритетність врахування першочергових потреб нашої держави у діяльності новоствореного Спеціального комітету ПА ОБСЄ «Парламентська група підтримки України».

Під час зустрічі українська сторона привернула увагу представників Асамблеї до необхідності просування створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України, повернення викрадених Росією українських дітей та цивільних заручників.

Окрім того, заступниця міністра висловила сподівання, що ПА ОБСЄ віднайде спосіб позбавити російських парламентаріїв можливості брати участь у заходах Асамблеї.

Піа Каума підтвердила підтримку з боку ПА ОБСЄ територіальної цілісності України в міжнародно визнаних кордонах та запевнила у подальшому сприянні та підтримці ініціатив української сторони в рамках Асамблеї.

Свідченням консолідованої позиції парламентаріїв ПА ОБСЄ, за її словами, є ухвалення Асамблеєю впродовж останніх років відповідних резолюцій на підтримку України.

Піа Каума висловила переконання в ефективній діяльності Спеціального комітету ПА ОБСЄ у взаємодії з Постійною делегацією Верховної Ради України в ПА ОБСЄ.

Нагадуємо, раніше АрміяInform повідомляла, що в ЄС підготували повний драфт програми на 50 млрд євро для України.

 

 

Джерело