Україна отримає €450 млн на проєкти відновлення

Фото: Getty Images Україні потрібні сотні мільярдів євро на відновлення

Перші два транші по 100 млн євро можуть бути затверджені найближчим часом, орієнтовно до кінця 2023 року.

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) виділить Україні 450 млн євро на два проєкти відновлення. Про це повідомило Міністерство відновлення у четвер, 2 листопада.

“Гроші від ЄІБ виділяються в рамках співпраці з Україною, принципи якої закладено у Меморандумі про взаєморозуміння, що підписаний 21 червня у Лондоні на полях конференції URC 2023. Меморандумом передбачено виділення загалом близько 840 млн євро кредитних коштів на реалізацію пріоритетних проєктів відновлення інфраструктури України”, – йдеться в повідомленні.

Кошти будуть розподілені на два проєкти:

  • Ukraine Recovery III FL (250 млн євро, перший транш – 100 млн євро): спрямований на фінансування критично важливої соціальної та міської інфраструктури. Йдеться про відновлення інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії, та будівництво нової базової інфраструктури для забезпечення гідних умов життя для переміщених осіб та приймаючих громад;
  • Ukraine Water Recovery FL (200 млн євро, перший транш – 100 млн євро): спрямований на фінансування інвестицій у критично важливу водну інфраструктуру в районах, які безпосередньо постраждали від війни або в яких проживає значна кількість ВПО. Йдеться про відновлення водопостачання та водовідведення, включаючи заходи, спрямовані на подолання наслідків руйнування Каховської дамби.

За умови остаточного затвердження Радою директорів ЄІБ та Комітетом донорів EU4U, перші два транші у розмірі 100 млн будуть затверджені до кінця цього року.

Напредодні стало відомо, що Єврокомісія виділить Україні 335 млн євро допомоги. Гроші підуть на відбудову інфраструктури, допомогу бізнесу, антикорупційні заходи, захист довкілля, цифровізацію.

США і ЄС допоможуть з планом відновлення України

Джерело