Україна розраховує на підтримку Францією створення умов для забезпечення ядерної безпеки

Міністр енергетики України Герман Галущенко провів зустріч з генеральним адміністратором Комісії з атомної енергії Франції Франсуа Жаком. Сторони зустрілися у межах 67-ої Генеральної конференції МАГАТЕ, що відбувається у Відні.

Про це повідомляє Урядовий портал.

 Герман Галущенко наголосив, що знеструмлення стратегічних об’єктів, яке відбувається внаслідок російських атак, є прямою загрозою не тільки українській, але і світовій безпеці.

Зокрема, у результаті ворожих дій тільки Запорізька АЕС вже сім разів опинялася в блекауті і живлення систем безпеки станції забезпечувалося дизель-генераторами.

«Такі дії росіян становлять пряму загрозу ядерній і радіаційній безпеці континенту. росія руйнує усе, чого досягла атомна енергетика», — підкреслив міністр.

Президент НАЕК «Енергоатом» Петро Котін, який також взяв участь у зустрічі, поінформував французьку сторону про поточну ситуацію на ЗАЕС, яка, за його словами, стає все гіршою і потребує негайної реакції світової спільноти. Очільник «Енергоатому» наголосив, що аби не допустити аварії на ЗАЕС, цивілізований світ має змусити росіян виконувати основоположні 7 принципів ядерної і радіаційної безпеки та залишити українську станцію.

Герман Галущенко також подякував Франції за співголовування у робочій групі «Президентська Формула миру: радіаційна та ядерна безпека». Україна ініціює розроблення на основі Формули миру Президента Володимира Зеленського Концепції, яка дозволить забезпечити реальні механізми дотримання державами правил ядерної і радіаційної безпеки, а також сприятиме подальшому розвитку ядерної галузі. Очільник Міненерго підкреслив, що Франція має дуже розвинуту атомну галузь і є одним зі світових лідерів ядерної енергетики, тому позиція країни у цьому питанні є досить важливою.

Франсуа Жак своєю чергою запевнив, що Франція буде продовжувати підтримку України у протистоянні російській агресії, зокрема на енергетичному фронті.

Джерело