Україна успішно пройшла перший місяць опалювального сезону

Фото: Unsplash Україна пройшла перший місяць опалювального сезону

В Україні на сьогодні відновлено 445 об’єктів теплопостачання. Це котельні, центральні теплові пункти, ТЕЦ.

За результатами першого місяця опалювального сезону ситуація в енергетиці стабільна. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду в п’ятницю, 17 листопада.   “Ми пройшли перший місяць опалювального сезону. Пройшли його успішно. Ситуація в енергетиці стабільна. Дефіциту електроенергії нині немає. Опалювальний сезон стартував у всіх регіонах”, – сказав глава Кабінету міністрів.   За словами Шмигаля, Україна наразі повністю забезпечила себе необхідною кількістю енергоресурсів, зокрема у сховищах майже 16 млрд кубічних метрів газу, а запаси вугілля на складах – 1,1 млн тонн.   “Продовжуємо ремонт і захист ключових вузлів енергосистеми. Нам уже вдалося відновити майже 1,9 ГВт генерувальних потужностей. До кінця року планується відновити ще 1,3 ГВт додаткової потужності. Атомна генерація працює. Теплова генерація працює, гідроенергетика працює”, – заявив прем’єр.   Шмигаль зазначив, що вже виконано величезну роботу з відновлення мереж, захисту підстанцій та іншого критичного обладнання. На сьогодні відновлено 445 об’єктів теплопостачання.

Нагадаємо, раніше компанія ДТЕК законтрактувала в Польщі 70 тисяч тонн енергетичного вугілля, наростивши таким чином загальний обсяг імпорту вугілля до 280 тис. тонн.

Міністр захисту довкілля і природних ресурсів України Руслан Стрілець повідомив про достатню кількість заготовлених дров і запевнив, що ціна на них у цьому опалювальному сезоні не підвищуватиметься. 

Джерело