Україна відреагувала на зупинення Польщею пропуску вантажівок

Фото: Сергей Деркач/Facebook Україна повідомила Єврокомісії, що Польща зупинила пропуск вантажівок без дозволів

Українська сторона звернулась щодо ситуації на кордоні до Міністерства інфраструктури Польщі.

Україна повідомила Європейській комісії про призупинення Польщею пропуску українських вантажівок, які не мають дозволів на міжнародні вантажні перевезення. Про це повідомив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач у Facebook в понеділок, 1 липня.
  Чиновник зауважив, що жодних дозволів на двосторонні перевезення українським перевізникам не потрібно. Угода про лібералізацію вантажних перевезень між Україною та ЄС набула чинності ще 20 червня, однак до 10 липня діє перехідний період, який дозволяє перевізникам адаптуватись до нових правил.   “Про це відомо польській стороні, у першу чергу Міністерству інфраструктури Польщі. Офіційними каналами польська сторона, як і всі інші країни-члени ЄС, була повідомлена про оновлення угоди між Україною та Євросоюзом. Наразі це питання лише внутрішньої комунікації польської сторони”, – заявив Деркач.   Заступник міністра повідомив, що українська сторона звернулась щодо ситуації до Міністерства інфраструктури Польщі, і польські колеги запевняють, що намагаються вирішити проблему з польською митною службою.   “Також, ми повідомили Єврокомісії про призупинення пропуску вантажівок. ЄК вже втрутилась в ситуацію зі свого боку та також намагається вплинути на вирішення проблеми”, – зазначив Деркач.   Нагадаємо, з 1 липня Польща припинила пропуск на в’їзд та виїзд українських вантажівок, які не мають дозволів на міжнародні вантажні перевезення – дозволу або книжки ЄКМТ.

Ліцензії ЄКМТ (Європейська конференція міністрів транспорту) – багатосторонні дозволи на міжнародні перевезення вантажів, “проїзні”, які видаються на рік і дозволяють перевізникам необмежено здійснювати різний вид перевезень на території понад 50 держав.

Як відомо, 20 червня ЄС продовжив дію “транспортного безвізу” з Україною ще на рік із можливістю його автоматичної пролонгації до кінця 2025 року, але угода містить оновлення.

Джерело