Українці збільшили купівлю військових облігацій на 62,1 млрд грн

З початку широмасштабного вторгнення рф в Україну громадяни та представники бізнесу збільшили обсяг куплених військових ОВДП на 62,2 млрд грн. 

Про це повідомляє Урядовий портал.

Зокрема, станом на 20 вересня 2023 року фізичні особи збільшили обсяг портфелю ОВДП на 22,2 млрд грн. А юридичні особи збільшили обсяг куплених облігацій на 39,9 млрд грн.

Водночас представники територіальних громад збільшили обсяг куплених військових ОВДП на 2,2 млрд грн – до 2,3 млрд грн, що дорівнює лише 1,14% від обсягу невикористаних залишків місцевих бюджетів на рахунках.

З початку цього року залишки збільшилися на 86,4 млрд грн і станом на 1 вересня 2023 року складають 201,8 млрд грн.

«Частина цих невикористаних залишків формується саме за рахунок надходжень ПДФО з зарплат військових, якого в цьому році до місцевих бюджетів вже надійшло 67,9 млрд грн», — пояснили у міністерстві.

У Мініфіні нагадали, що уряд у травні 2023 року ухвалив Постанову № 523, якою мав намір залучити місцеві органи влади  акумулювати частину невикористаних залишків у військових облігаціях.

«Тепер громади можуть розміщувати кошти на строкових депозитах тільки у випадку придбання державних цінних паперів на суму в розмірі 50 відсотків загального обсягу коштів, які розміщуються на депозитах. Проте місцеві органи влади знизили обсяг придбаних облігацій з 3,7 до 2,3 млрд грн за останні місяці, попри очікування щодо збільшення їхньої участі у фінансуванні видатків державного бюджету», — йдеться у повідомленні.

Джерело