В чому особливості та переваги плитки з травертину

Травертин є оздоблювальним матеріалом, що виготовляється вапняного туфу – натурального каменю, який формується за наслідками перетворення звичайного вапняку у вишуканий мармур. Травертин увібрав у себе красу та міцність мармуру, відмінно переносить несприятливий вплив природних факторів, включно з вологою, тому плитка травертин користується попитом та популярністю у покупців, які використовують її як для зовнішнього, так і для внутрішнього оздоблення поверхонь. В середині травертину є природні порожнини, які завдяки належній обробці каменю вигідно підкреслюють його неповторну текстуру. Камінь травертин завдяки порожнинам є не надто щільним, тому його обробка не викликає труднощів.

Технічні характеристики природного каменю травертин

Природний камінь травертин має високі параметри стійкості до вологи, тому даний оздоблювальний матеріал можна цілком безпечно використовувати в приміщеннях з підвищеною вологістю та на фасадах різних за цільовим призначенням будівель.

Травертин є ніздрюватим каменем з пористою структурою, що має густину в межах від 1800 до 2500 кг на кубічний метр та може бути сірого, жовтого, бежевого чи білого відтінків. Оздоблювальна плитка, яка виготовлена з вказаного природного каменю:

  • є абсолютно екологічною, не містить жодних хімічних домішок та канцерогенних речовин, що можуть виділятися з деяких оздоблювальних матеріалів під впливом сонячного проміння чи надмірної вологості;
  • має невелику вагу, що дозволяє використання плитки на будь-якій поверхні без додаткових закріплюючих конструкцій чи елементів;
  • відрізняється високими теплоізоляційними властивостями, що перешкоджають втратам тепла в будинку, зовнішні стіни якого задекоровані такою плиткою.

Якого кольору може бути плитка з травертину

Колір плитки, основу якої виготовлено з природного каменю травертину, відповідає кольоровому забарвленню самого каменю, тому найбільш поширеними варіантами плитка з сірого травертину, що відрізняється м’якими холодними відтінками (від світло сірого до трохи темнішого), що візуально нагадують текстуру дерева.

Для плитки з бежевого травертину, яку можна замовити на сайті kanyon.com.ua, властиві теплі кремові відтінки з ледь помітними смугами світлими чи трохи темнішими смугами. Для жовтого травертину, яким облицьовано стіни римського Колізею характерні сонячні неймовірно теплі відтінки з дещо темнішими горизонтальними лініями. В кожному з наведених вище кольорів травертину може бути до 10 відтінків.