В області провели Форум щодо сприяння адаптації ВПО до нових умов життя та зайнятості

27 червня  у Хмільницькій громаді відбувся Форум щодо сприяння адаптації ВПО до нових умов життя та зайнятості.

Захід проведено Департаментом міжнародного співробітництва та регіонального розвитку обласної військової адміністрації  спільно з офісом УВКБ ООН / UNHCR у м. Вінниці, Хмільницькою міською радою та районною філією Вінницького обласного центру зайнятості.

Під час заходу директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку ОВА Ігор Цехановський подякував представникам УВКБ ООН за всебічну підтримку Вінниччини.

У свою чергу, інші спікери розповіли про сервіси та послуги, спрямовані на сприяння у працевлаштуванні  ВПО. Зокрема, надали роз’яснення щодо можливостей працевлаштування від Служби зайнятості, а також отримання державної фінансової підтримки на створення, розвиток і відновлення бізнесу, здобуття нових професій, спеціальностей та проходження навчання/перенавчання.

Крім цього, йшлося про  можливості надання підтримки переселенцям від УВКБ ООН. 

Також учасники Форуму обговорили зміни в законодавстві щодо призначення соціальної допомоги людям зі статусом ВПО. 

Під час візиту до Хмільницької громади представники профільного департаменту ОВА та УВКБ ООН відвідали ресурсний центр «Мурашник», який спеціалізується на проведенні різних заходів для місцевих жителів, внутрішньо переміщених осіб та їх дітей.

Тут кожен може отримати соціальну, правову допомогу та стати учасником ініціатив, які допомагають не лише вижити в умовах війни, а й якомога комфортніше інтегруватися у громаду.

  • фото учасників Форуму
  • фото учасників Форуму
  • фото директора Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку ОВА Ігоря Цехановського та учасників Форуму
  • фото учасників Форуму

 

Джерело