В Оратівській громаді створили Консультативну службу

Як повідомила Перший заступник Начальника ОВА Наталя Заболотна, спеціалізована служба первинного соціально-психологічного консультування діятиме на базі Центру соціальних послуг у громаді.

Штат налічує двох психологів. Одна вакансія іще вільна.

Психологиня Альона, яка працює вже рік, говорить, що рівень довіри до психологів та психотерапії загалом зростає.

Звертаються і сім’ї військових, і внутрішньо переміщені особи. Єдина складність у регулярному консультуванні – логістика. Громада налічує більше 50 населених пунктів, а психолог знаходиться у її центрі.

За рік власне до Центру надійшло 78 звернень. Серед них були випадки і жорстокого поводження та домашнього насильства. Психологиня надавала допомогу як дорослим, так і дітям. Працювала з сім’ями, які охоплені соціальними послугами.

«Облаштувати приміщення консультативної служби дозволили кошти державної субвенції у розмірі 232 464 грн. Навіть під час війни держава бачить реальну потребу у фінансуванні цієї галузі. Кошти спрямували на ремонт та придбання меблів, інвентарю, інших матеріалів. Іще 25 900 грн виділили з місцевого бюджету Оратівської громади», – зауважила Наталя Заболотна. 

Також вона подякувала Фонду ООН в галузі народонаселення за підтримку та допомогу в сумі 110 500 грн.

«Проте ми розуміємо, що головне – не стіни та меблі, а змістове наповнення цього приміщення. – наголосила посадовиця. – Попри велике навантаження та наявність поки що лише одного психолога, у громаді діє неформальне об’єдання психологів. Нам вдалося їх запустити і в решті громад області минулоріч з Вінницьким обласним центром соціальних служб Потрібно задіювати цих фахівців також. Звичайно ж, працювати над створенням мультидисциплінараної бригади».

Перший заступник Начальника ОВА підкреслила, що ми маємо вчитися жити, взаємодіяти між собою, радіти життю у суспільстві з розумінням того, що хтось не зможе цього зробити… через втрату рідної людини. І саме психолог має налагодити цей процес.

На завершення зустрічі Наталя Заболотна подякувала керівництву Оратівської громади та колективу Центру за роботу.

«Створюємо суспільство зі стійким психічним здоров’ям, у якому немає місця насильству чи дискримінації за будь-якими ознаками»,  – резюмувала Наталя Заболотна.

  • фото Першого заступника Начальника ОВА Наталі Заболотної, директора Департаменту соціальної та молодіжної політики ОВА Світлани Ярмоленко та учасників зустрічі
  • фото Першого заступника Начальника ОВА Наталі Заболотної та учасниця зустрічі
  • фото учасників зустрічі
  • фото директора Департаменту соціальної та молодіжної політики ОВА Світлани Ярмоленко
  • фото учасниці зустрічі

Джерело