В Україні запустили всі енергоблоки АЕС

Фото: Енергоатом Енергоблок Хмельницької АЕС

Масштабну ремонтну кампанію на енергоблоках АЕС, яка тривала кілька місяців, вдалося завершити ще до початку зими.

В Україні завершились планові ремонти на останньому дев’ятому блоці атомних електростанцій. Зараз на повну потужність працюють усі енергоблоки, розташовані на території, підконтрольній українській владі, повідомило Міненерго у понеділок, 20 листопада.

Вказано, що масштабну ремонтну кампанію на АЕС, яка тривала кілька місяців, завершено ще до початку зими. І це надзвичайно важливо, бо саме атомна генерація забезпечує понад 55% потреб України в електроенергії.

“Це найбільш стійка та стабільна генерація, яка дала можливість вистояти нашій енергосистемі минулої зими. І впевнений: так буде і цього опалювального сезону”, – зазначив міністр енергетики Герман Галущенко.

Також фахівці Енергоатому спільно з компанією Westinghouse зробили все можливе, аби атомні блоки ВВЕР 440, на яких раніше використовували російське паливо, вже цього року працювали на паливі, виробленому на заводі компанії у Швеції.

“Ми не тільки вчасно завершили ремонти, але й поставили крапку в монополії Росії на цьому сегменті ринку ядерного палива”, – додав міністр.

Нагадаємо, 11 жовтня в Україні з випередженням графіка вийшов з ремонту восьмий блок АЕС. Він додав до енергосистеми додаткові 415 МВт. Загальна потужність атомної генерації тоді становила 6815 МВт.

Джерело