Фото: Reuters (архівне фото) В Україні запровадили нові правила експорту агропродукції
Уряд ухвалив новий порядок експорту агропродукції, за яким експортувати її зможуть лише експортери, включені у ДАР, або компанії, що отримали ліцензію на такий експорт.
Кабінет міністрів ухвалив нові правила для експорту аграрної продукції в умовах воєнного стану. Про це повідомила пресслужба Міністерства аграрної політики в середу, 1 листопада. “Нові правила повинні унеможливити зловживання та порушення законодавства під час експорту агропродукції. А також захистити права агропідприємців, які дотримуються законодавства щодо експорту”, – йдеться у повідомленні.
У межах експериментального проєкту Мінагрополітики, Мінекономіки, Мінцифри, Мінфін, Держмитслужба та ДПС сформують перелік верифікованих суб’єктів агропромислового комплексу, які здійснюватимуть експорт товарів, зокрема, зернових, олійних і продуктів переробки. Підприємець для включення в перелік експортерів повинен відповідати чотирьом критеріям:
- бути платником ПДВ на момент подачі заявки на експорт та станом на 23 лютого 2022 року;
- не мати податкового боргу з повернення валютної виручки;
- щодо підприємця не складався акт ДПС про відсутність за місцем юридичної реєстрації при перевірці дотримання валютного законодавства;
- підприємець має документальне підтвердження від банку, з яким працює, що з 23 лютого 2022 року по 27 жовтня 2023 року він провів хоча б одну успішну експортну операцію, по якій було повернення валютної виручки.
Для включення в перелік верифікованих експортерів підприємець має:
- зареєструватись в Державному аграрному реєстрі (ДАР), якщо він там ще не зареєстрований;
- отримати лист підтвердження з банку щодо проведення успішної експортної операції;
- подати заявку в ДАР, де вказати код платника ПДВ та додати скан копію листа з банку.
Рішення про включення в перелік експортерів буде ухвалено протягом трьох робочих днів після подачі заявки. Оновлення відомостей про агропідприємців, які включені до переліку верифікованих суб’єктів, здійснюватиметься щодня. Постанова набирає чинності через 10 днів з дня опублікування. Тобто з 10 листопада. До того часу митниця здійснює оформлення експорту за звичними процедурами, які діяли сьогодні.
Нагадаємо, Україна з початку нового маркетингового року (2023/2024) експортувала 8,72 млн тонн зернових та зернобобових.
Посівна на фініші: що буде з врожаєм-2024
Залиште відповідь