В Україні знайшли спосіб вирішення проблеми відпрацьованого ядерного палива

Фото: Reuters (архівне фото) Цей завод має забезпечити не тільки будівництво потужностей ММР в Україні, але й стати хабом для експорту цієї технології до інших країн Європи

Енергоатом і компанія Holtec планують побудувати завод для виробництва контейнерів для відпрацьованого ядерного палива ЦСВЯП.

НАЕК Енергоатом та американська компанія Holtec International планують побудувати в Україні завод для виробництва контейнерів для відпрацьованого ядерного палива ЦСВЯП. Про це повідомляє Міністерство енергетики за результатами зустрічі міністра енергетики Германа Галущенка з президентом та виконавчим директором компанії Крісом Сінгхом у Вашингтоні.

Відпрацьоване ядерне паливо зберігається у центральному сховищі за технологією “сухого” зберігання, яке побудували в Україні до початку повномасштабної війни. Туди вже завантажено відпрацьоване ядерне паливо з українських АЕС. Використання Україною власного сховища заощаджує державі близько 200 млн доларів щороку. Крім того, це дозволило ще до війни зупинити вивіз відпрацьованого ядерного палива в Росію.

Енергоатом та Holtec International хочуть побудувати в Україні завод, на якому виготовлятиметься основне обладнання малого модульного реактора (ММР) за технологією Holtec SMR.

Цей завод має забезпечити не тільки будівництво потужностей ММР в Україні, але й стати хабом для експорту цієї технології до інших країн Європи.

Під час зустрічі очільник американської компанії зазначив, що Україна після перемоги може стати енергетичним хабом Європи. Він також додав, що потенціал України у сфері ядерної енергетики є найкращим в регіоні. 

Нагадаємо, в Болгарії розпочалося будівництво 7-го енергоблоку АЕС Козлодуй. Під час будівництва використовуватиметься унікальна для Європи американська технологія.

Крім того, в реактор Рівненської АЕС завантажили першу партію ядерного палива, виробленого компанією WestinghouseElectricSwedenAB (підприємство США в Швеції) за участі фахівців українського НАЕК Енергоатом.

Джерело