В Укроборонпромі оцінили збільшення випуску зброї

Фото: Укроборонпром Україна виробляє міни калібру 120-мм

Зараз техніка Укроборонпрому за кордон не продається. Все іде на потреби ЗСУ, запевнив Герман Сметанін.

АТ Українська оборонна промисловість (Укроборонпром) за січень-вересень 2023 року збільшило виробництво техніки та озброєння на 62% до показників минулого року. Про це сказав генеральний директор компанії Герман Сметанін в інтерв’ю Економічній правді, оприлюдненому в понеділок, 6 листопада.

“Якщо говорити про обсяги, то за три квартали ми збільшили випуск продукції на 62%, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Я думаю, в четвертому кварталі ця цифра буде більшою”, – заявив він.

Сметанін запевнив, що підприємства, які входять до складу Укроборонпрому, готові виготовляти ще більше озброєння, тому в товаристві очікують нових контрактів. Наразі у пріоритеті вітчизняних підприємств ВПК виготовлення боєприпасів, безпілотників, бронетехніки і ПТРК з ППО.

Крім того, за його словами, українські виробники у співпраці з іноземними партнерами налагодили виробництво мінометних мін, артилерійських й танкових снарядів. Виробничі потужності розташовані не тільки на території України, але і за її межами.

Очільник Укроборонпрому наголосив, що вся виготовлена техніка йде на потреби ЗСУ і не продається на експорт.

“Наші експортні контракти залишаються в силі, ніхто їх не скасовує. За деякими з них уже були внесені аванси. Після війни, щойно ми сформуємо резерви української армії та інших відомств, ми зможемо відновити виконання цих договорів. Сьогодні техніка Укроборонпрому за кордон не продається. Все іде на потреби ЗСУ”,– зазначив Сметанін.

Раніше стало відомо, що Україна почала серійно виробляти аналог “шахедів”. Дрон здатний літати приблизно на тисячу кілометрів. Він виробляється в кооперації з іноземними партнерами.

Джерело