Відгуки учасників пілотування послуги соціальної адаптації ветеранів та членів їх сімей

На Вінниччині здійснюється пілотування нової послуги з соціальної адаптації ветеранів та членів їх сімей. 12 родин ветеранів нашої області вже скористалися нею.

Упродовж тижня ветерани з родинами перебували в санаторії, де адаптовувалися до цивільного життя, налагоджували стосунки зі своїми рідними, вчилися боротися із власними страхами, а також відновлювали фізичне здоров‘я.

Серед них і дружина захисника Наталя, яка поділилася своїми враженнями.

“Ми зверталися постійно за допомогою, але на кожному етапі є свої моменти. Спочатку потрібні медичні послуги: було важко знайти психотерапевта. Чоловік потребував відпочинку. Саме цього разу ми потрапили вперше. Сам він не хотів їхати, хоча пропозиції були. Тепер я розумію чому… – зазначає жінка. – З моєї точки зору, можна і практикувати відпочинок без дітей. Проте ми не знаємо наскільки вистачить ресурсу, який ми тут отримали. Можливо, варто подумати, як часто такий відпочинок має бути. 7 днів – цього часу  також мало”.

На її думку, основна проблема –  інтеграція в суспільство.

“Ми налагодили вже спільний побут, особистісні стосунки, але з працевлаштуванням питання відкрите. Дуже важко знайти роботу людині з інвалідністю. Усі вакансії передбачають 8-годинний робочий день, а чоловік може працювати лише 3-4, не більше. Ми говорили з соціальним працівником, що це найбільша проблема: чоловік хоче принести користь суспільству, а не може», – зазначає пані Наталя.

Перший заступник Начальника ОВА Наталя Заболотна запевнила, що в області продовжать працювати над тим, аби вирішити усі проблеми, з якими стикаються ветерани на шляху інтеграції в цивільне життя.

 

Джерело