Кіберзлочинці розробили нову схему шахрайства в месенджерах, яка загрожує користувачам Android-пристроїв, інформує Ukr.Media.
Як влаштована ця схема шахрайства: зловмисники надсилають повідомлення з "фотографією" і питанням: "Це ти на фото?". Зацікавившись, людина відкриває повідомлення від незнайомця і втрачає гроші з карти.
Наразі відомо про такі випадки в месенджері Telegram на телефонах Android.
Шахраї надсилають користувачу шкідливий файл під виглядом фотографії. "Привіт, це ти на фото?" — пишуть вони співрозмовнику. Насправді це не фотографія, а файл програми формату APK зі словом "фото" в назві.
Відкривши файл, користувач надає шахраям доступ до свого пристрою — фотографій, чатів і грошей.
Фотографія не може мати розширення APK, на відміну від програмного забезпечення в тому числі і шкідливого. Якщо отримали таке повідомлення, в жодному разі не завантажуйте файл. Будьте пильні та попередьте рідних!
Як захистити себе:
- Не відкривайте підозрілі файли та посилання;
- Не діліться своїми даними з ненадійними додатками;
- Увімкніть двофакторну автентифікацію в онлайн-сервісах;
- Регулярно оновлюйте ПЗ пристрою;
- Забороніть переказ коштів через SMS-команди для захисту банківського рахунку.
Важливо: справжня фотографія показує превʼю в сповіщенні. Будьте обережні навіть із повідомленнями від знайомих — їхні акаунти можуть зламати. Перевіряйте формат файлу перед відкриттям і переконайтеся, що відправник справді ваш знайомий.
За замовчуванням в Android заборонено встановлення додатків із неофіційних джерел, окрім Google Play Market. Пам'ятайте, що шкідливі файли можуть маскуватися під звичайні файли, як-от зображення.
Залиште відповідь