Рано чи пізно до багатьох з нас приходить розуміння того, що працювати на когось — це не те, заради чого ми народилися. Хочеться створити власну справу, яка приносила б гідний прибуток, яка буде залежати тільки від нас, а не стандартний оклад, інформує Ukr.Media.
Але, щоб матеріалізувати ці бажання, необхідно вже на етапі планування розуміти, з якими підводними каменями нам доведеться зіткнутися і що являє собою конкурентний ринок. А ще як уникнути фатальних помилок, що загрожує втратою грошей. Для цього варто послідовно і скрупульозно продумати кожен крок. Що це за кроки, які допоможуть відкрити бізнес? Які перешкоди можуть зустрітися в процесі реалізації вашої задумки?
Визначити, яким вихідним набором активів ви володієте
Мова йде не тільки про стартовий капітал, хоча, звичайно ж, він відіграє провідну роль. Якщо у вас немає хоча б невеликої суми для відкриття справи, варто скласти приблизний кошторис найбільш вірогідних витрат. Потім думати, яким чином дістати необхідні кошти. Крім самих грошей, дуже важлива наявність або відсутність досвіду в бізнесі. А також амбіції і ступінь обізнаності в тій області, в якій ви плануєте реалізовуватися.
Якщо ви починаєте з нуля, варто детально розібратися в ринку і ознайомитися зі сферою вашої майбутньої діяльності. Інакше ви просто не встоїте перед натиском більш досвідчених конкурентів в жорстких умовах.
Досконально продумати і скласти бізнес-план
Це найважливіший етап у побудові основи для будь-якого бізнесу, яким ви не маєте права нехтувати. Які статті витрат для відкриття бізнесу найбільш очікувані? Це, звичайно, залежить від виду бізнесу. Але якщо ви, приміром, хочете відкрити торгову точку, то потрібно буде подбати про оренду приміщення, придбання касового апарату та іншого обладнання для торгівлі, витрати на поїздки і доставку товару. А також про наявність суми, яку доведеться витратити на оформлення всієї необхідної документації при реєстрації підприємницької діяльності.
І, зрозуміло, важливо визначитись, де, за якою ціною і яку кількість товару ви збираєтеся придбати. Грамотно відповівши на ці питання, ви зможете більш реалістично прогнозувати терміни окупності витрат та перспективи прибутковості вашого бізнесу.
Бізнес-план повинен включати інформацію про ваш проект, ринок, конкурентів, товар або послуги. У ньому варто зазначити деталі виробництва, організаційні моменти, структуру вашої фірми. І, звичайно, опишіть всі фінансові аспекти, зробіть оцінку можливого ризику.
Визначитись з формою власності та зареєструвати підприємство
Перш ніж відкрити бізнес, вкрай важливо правильно визначитись з його формою з юридичної точки зору. Від цього будуть залежати тонкощі нарахування податкових відрахувань і характер звітності. Наприклад, якщо мова йде про зовсім малий бізнес, реєструвати ТОВ буде не надто розумно. Куди вигідніше, якщо людина працює сама на себе без залучення великої кількості найманих працівників і партнерів в частці, зупинитися на ІП або ПУП.
Вести діловодство буде набагато простіше, та і з податкової точки зору вигідніше. Але, зрозуміло, перш ніж прийняти остаточне рішення, слід уважно вивчити всю класифікацію форм власності та порядок оподаткування у вашій країні. У кожній державі податкове законодавство має свої неповторні риси.
Коли варто очікувати прибутку
Традиційно звітним періодом вважається місяць. По його закінченні вже можна підвести якісь більш або менш об'єктивні підсумки. Зрозуміло, повної окупності після закінчення всього лише чотирьох тижнів продажу своїх товарів або послуг чекати було б занадто оптимістично. Але і таке буває. Особливо якщо ви освоюєте нову нішу на ринку і ваш вид діяльності має попит.
Підбивши цифри за місяць і проаналізувавши виконану роботу, ви вже зможете зрозуміти, чи в правильному напрямку рухаєтеся. Якщо тенденція негативна, не варто поспішати вкладати додаткові гроші. Краще розібратися в тому, що і чому пішло не так. Постаратися виправити помилки в наступному звітному періоді.
Розширення бізнесу: коли доцільно це зробити
Скажемо відразу, розширення бізнесу має сенс тільки в тому випадку, якщо наявна торгова точка приносить регулярний і стабільний прибуток. А на це знадобиться певний час, терпіння і зусилля. Так що планувати стати творцем корпорації з купою дочірніх підприємств через кілька місяців вже точно не варто. На це можуть піти роки. Для початку ви повинні як підприємець впевнено стояти на ногах. А також зайняти своє місце на ринку і почати добре розбиратися в тому, що відбувається. Тоді ви можете відкрити новий бізнес або інші торгові точки по тій же схемі, що і перші, і навіть залучити партнерів. У цьому випадку вам, швидше за все, доведеться змінити форму власності.
Залиште відповідь