Військові хірурги дістали металевий уламок із серця завдяки інноваційній методиці

Про надзвичайно складну операцію, проведену сьогодні на серці військовослужбовця, повідомив Національний інститут серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова.

Пацієнтом став 33-річний військовослужбовець, який 24 жовтня під час бойових дій на Донеччині зазнав мінно-вибухової травми, та в ділянці його серця візуалізувалося стороннє тіло металевої щільності розміром 7×6х5,5 мм.

«Військові медики-хірурги стабілізували стан пацієнта і направили в клініку Інституту з метою порятунку серця, — повідомляють медики Інституту Амосова. — До операції пацієнта готували три дні. Були проведені усі обстеження та планування кардіохірургічного втручання».

За словами хірургів, операція виявилась складною — уламок застряг у важливій структурі серця. Але завдяки професійності кардіохірургів усе пройшло успішно.

— Уламок знаходився у міжшлуночковій перетинці, топографічно дуже близько до клапанів, тому його потрібно було негайно забрати. Операцію було проведено в умовах штучного кровообігу, серце довелося повністю зупинити, — розповів директор Інституту Амосова Василь Лазоришинець. — Дістати металевий уламок вдалося завдяки інноваційній методиці — неодимовим магнітом. Цю методику ми розробили спільно з військовими медиками і вже врятували життя 96 військовим, які мали бойові травми.

«Дякуємо нашій професійній команді, яка врятувала життя військового: директору Василю Лазоришинцю, кардіохірургам Ростиславу Вітовському, Дмитру Дядюну, анестезіологу Андрію Вітовському, лікарю-перфузіологу Сергію Якубюку, операційній медсестрі Аліні Хмарі, лікарю-інтерну Владиславу Коломойцеву, а також бойовим медикам, які першочергово стабілізують пацієнта на полі бою і дозволяють нам виконати кардіохірургічні втручання у безпечних умовах. Бажаємо військовому якнайшвидшого одужання!» — йдеться в повідомленні Національного інституту серцево-судинної хірургії.

Джерело