У Сумах повідомлено про підозру лікарці, через непрофесійні дії якої загинула новонароджена дитина | Кримінал

За процесуального керівництва ювенальних прокурорів Окружної прокуратури міста Суми повідомлено про підозру лікарці акушер-гінекологу комунального некомерційного підприємстві «Клінічний перинатальний центр Пресвятої Діви Марії» Сумської міської ради, неналежне виконання професійних обов’язків якої призвело до смерті новонародженого.

За даними слідства, у травні 2023 року о 4:20 год 23-річна дівчина на 40 тижні вагітності була госпіталізована в акушерське відділення з переймами. Під час обстеження вагітної зафіксовано незадовільне серцебиття плода. Попри це, подальший контроль за серцебиттям лікар не проводила, відтак своєчасно не визначила відхилення від норми. Лише о 07:20 годині прийнято рішення про термінове розродження роділлі шляхом операції «кесарів розтин».

Як наслідок, вилучено живого хлопчика з двократним тугим обвиттям пуповини навколо шиї та справжнім вузлом пуповини. Проведені реанімаційні заходи виявились безрезультатними, о 7:48 годині констатовано біологічну смерть дитини.

Відповідно до висновку експертизи причиною смерті новонародженого є внутріутробна асфіксія при народженні, яка розвинулась внаслідок аспірації навколоплідними водами. За умови постійного моніторингу, своєчасного діагностування дистресу плода з проведенням оперативного розродження шляхом кесаревого розтину, смерті дитини можна було уникнути.

За матеріалами Сумської обласної прокуратури