Затримано харків’янку, яка «зливала» ворогу інформацію про оборонні підприємства | Кримінал

За процесуального керівництва прокурорів Черкаської обласної прокуратури на території м. Харкова затримано та повідомлено про підозру  харків’янці

Розслідуванням встановлено, що у січні 2024 року 41-річна підозрювана, за допомогою проросійської соціальної мережі звернулася із пропозицією інформаційної співпраці до громадянина рф, який є військовим кореспондентом та залучений російською федерацією до проведення інформаційних операцій проти України.

Протягом січня-квітня 2024 року жінка збирала та передавала російському журналісту відомості про проведення мобілізаційних контрдиверсійних заходів на території міста Харкова. Інформувала про ставлення місцевих жителів до представників російської федерації.

Крім того, «зливала» інформацію про роботу систем ППО та наслідки нанесення збройними силами країни-агресора ракетних ударів по місту Харкову.

Харків’янка отримувала завдання від інформаційного агента кремля через Інтернет-месенджер та надавала інформацію про роботу та кадрову ситуацію на стратегічних підприємствах оборонно-промислових комплексів м. Харкова, наслідки ракетних ударів по ним.  

Прихильниця рф скидала рекомендації щодо місця та способу оренди нерухомості у м. Харкові.

Також жінка інформувала ворога про діяльність правоохоронних органів міста Харкова, спрямовану на контрдиверсійну роботу проти спецслужб рф.

В особистих переписках підозрювана заперечувала факт збройної агресії російської федерації проти України. Переконливо стверджувала, що в Україні 10 років триває «спецоперація». Чекала приходу окупаційної влади держави-агресора на територію Харківської області та підтримувала терористичні організації  «лнр» і «днр».

На цей час вирішується питання про застосування стосовно вказаної особи запобіжного заходу у вигляді безальтернативного тримання під вартою.

Довідково: санкцією ч. 6 ст. 111-1 КК України передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від десяти до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої.

За матеріалами Черкаської обласної прокуратури