Здавала ворогові позиції ЗСУ – повідомлено про підозру жительці Вінниччини | Кримінал Вінничини

За процесуального керівництва Вінницької обласної прокуратури повідомлено про підозру жительці м. Гайсин.

Їй інкриміновано розповсюдження матеріалів із закликами до повалення конституційного ладу та захоплення державної влади, посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, державну зраду, публічні заклики до агресивної війни, виправдовування, визнання правомірною збройної агресії рф проти України та глорифікацію її учасників.

За даними слідства, підозрювана, маючи антиукраїнські переконання, у 2023 році ініціативно встановила зв’язок та почала співпрацювати з представником країни-агресора.

Бажаючи припинення існування України як держави і захоплення її територій, жінка добровільно збирала відомості про дислокацію, чисельність, озброєння й маршрути пересування українських військових підрозділів на території Гайсинського району та Вінниччини.

З липня по жовтень 2023 року підозрювана щонайменше 8 разів передала російському кураторові дані про розташування військових частин, блокпостів, засобів Повітряних Сил і ППО у регіоні. Ці дані ворог використовував для нанесення ударів.

Крім того, з 2022 року вона публічно вела активну проросійську пропагандистську діяльність у забороненій в Україні соцмережі Однокласники. Регулярно поширювала на широку аудиторію матеріали із закликами до агресивної війни, захоплення в Україні державної влади, а також висловлювала підтримку військовим рф та «кадирівцям».

У ході обшуків у підозрюваної вилучено мобільні телефони та комп’ютер із доказами протиправної діяльності.

За клопотанням прокуратури судом їй обрано запобіжний захід – тримання під вартою.

За матеріалами Вінницької обласної прокуратури

Джерело