Здавав ворогу позиції ЗСУ у Бахмуті – місцевого жителя засуджено за державну зраду | Кримінал Вінничини

За публічного обвинувачення прокурорів Вінницької обласної прокуратури за державну зраду засуджено жителя м. Бахмута Донецької області (ч. 2 ст. 111 КК України).

Вироком суду йому призначено покарання – 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Прокурор у суді довів, що обвинувачений влітку 2022 року добровільно приєднався до агентурної мережі. Її на територіях Донецької, Луганської, Миколаївської, Запорізької та Одеської областей організував колишній міліціонер з Криму – наразі обвинувальний акт щодо нього передано до суду.

Агенти цієї мережі за грошову винагороду збирали інформацію розвідувального характеру з метою антиукраїнської підривної діяльності.

Засуджений, мешкаючи у фронтовому Бахмуті, напередодні оборонної кампанії міста збирав відомості про місця зосередження там військової техніки і особового складу українських Сил оборони.

Цю інформацію з точними координатами та геомітками він передавав кримському куратору, а той – представникам збройних сил російської федерації для наведення артилерійських, ракетних ударів та іншого вогневого ураження українських позицій.

Протиправну діяльність громадянина було задокументовано прокурорсько-слідчою групою. Його затримано співробітниками Управління СБУ у Вінницькій області за місцем проживання та доправлено на Вінниччину, де він перебував під вартою.

Досудове розслідування здійснювали слідчі Управління СБУ у Вінницькій області.

За матеріалами Вінницької обласної прокуратури

Джерело