ЗМІ назвали найбільших приватних донорів ЗСУ в Україні

Фото: пресслужба Метінвесту В Україні народилася індустрія defence tech – виробництво необхідної для фронту продукції

Великі українські бізнес-групи задонатили на допомогу Збройним силам та на гуманітарну допомогу 58,5 млрд грн. Найбільше – бізнеси Ахметова, Пінчука та фонди Порошенка.

З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну і станом на квітень 2024 року великі українські бізнес-групи задонатили на допомогу Збройним силам та на гуманітарну допомогу 58,5 млрд грн.Такі підрахунки наводить видання NV Бізнес з відсилкою на дані 55 приватних компаній, що зголосилися надати таку інформацію.

За даними видання, найбільше донатила компанія SCM Ріната Ахметова – 8 млрд грн. На другому місці – бізнес та фонди Віктора Пінчука із цифрою у 5,77 млрд грн. Третій – фонд Петра Порошенка з 4,7 млрд грн допомоги. На четвертій позиції Нова пошта з 2,9 млрд грн.

При цьому видання зауважило, що допомога бізнесів не обмежується лише фінансами – компанії також займаються виробництвом необхідної фронту продукції. Зокрема, наводиться приклад холдингу SCM, який виробляє фортифікаційні споруди, захист для танків, макети військової техніки та інше.

Автори дослідження додають, що наразі на потреби країни донатять також тисячі малих та середніх бізнесів – безпосередньо до підрозділів ЗСУ чи локальних фондів, і всі ці внески підрахувати неможливо.

Нагадаємо, раніше в ЗСУ розповіли, яку суму задонатили українці з 24 лютого 2022 року. 

Джерело