Зростання ВВП перевищило 9% – Мінекономіки

Фото: Getty Images Сільське господарство стало локомотивом економіки України

У вересні більшість ключових видів економічної діяльності в Україні продемонстрували позитивні результати.

За підсумками вересня зростання ВВП України становило близько 9,1% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Про це повідомило Мінекономіки  у середу, 25 жовтня.

“У підсумку за січень-вересень 2023 року зростання оцінюється на рівні 5,3% у порівнянні з відповідним періодом минулого року”, – йдеться у повідомленні.

За даними відомства, у вересні більшість ключових видів економічної діяльності демонстрували позитивні результати. Так, відбулося відновлення економічної активності підприємств в багатьох секторах переробної промисловості та у виробничій сфері загалом.

Значний позитивний внесок у ВВП у вересні мали сфера послуг, харчова промисловість, машинобудування та виробництво будівельних матеріалів, добувна промисловість.

Разом з тим найбільшими стримуючими факторами для росту економіки у вересні залишалися: безпекова ситуація, руйнування виробничих потужностей окремих підприємств (переважно на сході країни) та логістичні обмеження для експортерів.

Раніше МВФ покращив свій квітневий прогноз щодо темпів зростання української економіки зі спаду на 3% до зростання на 2% у поточному році.

А у Мінекономіки вважають, що 2023 році економіка України зросте на 5%.

Джерело